popis domu

Představujeme Vám unikátní projekt od architektů s cílem vytvořit architektonicky a dispozičně hodnotný dům s minimálními náklady na provoz a údržbu a splňující požadavky  na maximální  uživatelský  komfort a ekologické trendy.

Nabízíme  Vám 13 řadových domů v pasivním standardu v obci Praskačka , který je navržen s ohledem na nejnovější trendy a technologie. Každý dům je navržen jako dvoupodlažní o dispozici 5+kk a celkové ploše 137m2. K domu náleží předzahrádka a dvě parkovací místa na vlastním pozemku umístění tak, že je stále volný volný prostor pro přístup do domu. Na opačné straně domu se nachází soukromá zahrada s dostatkem prostoru pro venkovní aktivity.

půdorysy domu

standardy a vybavení

Domy jsou prodávané jako dokončené, tzn. včetně podlah, dveří, obkladů, dlažeb a zařizovacích předětů (sanita). Zahrada bude dokončena urovnáním terénu a osetím trávou. Z uliční strany jsou umísěna dvě parkovací stání na zpevněné ploše z betonové dlažby a předzahrádka osetá trávou. Součástí domu nejsou kuchyňské linky, vestavné skříně  a vybavení. Přesné specifikace rozsahu dodávky jsou uvedeny v dokumentu ”standardy a klientské změny”.

Ve standardu si budete moci vybrat z několika variant barevných odstínů a dekorů obkladů a dlažeb a podlahových krytin. V případě zájmu je možno v rámci klientských změn nahradit použité materiály ve standardu za jiné dle přání klienta. Klientské změny se řídí dokumentem ”standardy a klientské změny”.

technologie

Dům je navržen s ohledem na nejnovější trendy a potřeby. Chytře řešené technologie potřebují jen zcela minimální údržbu. Vytápění je zajištěno  podlahovým topením, které je řízeno pro každou místnost zvlášť pomocí termostatu v místnosti. Za příplatek je možno osadit termostaty s bezdrátovou komunikací o ovládání vytápění z mobilní aplikace odkudkoliv na světě či skrze hlasového asistenta. Můžete tak odjet na dovolenou a den před příjezdem si na dálku zvýšit teplotu v té či oné místnosti. Podlahové vytápění je elektrické a využívá tak potenciálu fotovoltaické elektrárny umístěné na střeše, která vyrábí energii pro vytápění, ohřev vody, svícení, větrání a všechny domácí spotřebiče. Elektrárna vyrobí až 41% celkové spotřeby energie v domě.

Díky tomu, že je vytápění elektrické nemusíte řešit pravidelné revize plynu, kotle a komína. Což šetří náklady a zjednodušuje provoz domu. Navíc díky velmi nízkým spotřebám a faktu, že si elektřinu vyrábíte sami na střeše je vytápění elektřinou velmi výhodné. A protože vytápění i ohřev vody neobsahují žádné mechanické částí jako čerpadla či třícestné ventily, je i riziko poruchy naprosto minimální.

Aby bylo zajištěno zdravé mikroklima v objektu, osadili jsme do něj řízené větrání s rekuperací tepla. Větrací jednotka zajišťuje v domě stále čerstvý vzduch. Kvalitní filtrace navíc snižuje prašnost, výskyt hmyzu a případných alergenů.

V domě jsou v ceně rozvody strukturované kabeláže (datové rozvody), vč. dvou míst pro osazení stropních wifi routerů na chodbách pokrývajících dům wifi sítí.

Ve standardu je i kabelová příprava pro možnost osazení zabezpečovacího zařízení (EZS).

Pro úsporu vody na zálivku zahrady je instalována podzemní nádrž o objemu 2m³, která zachytává vodu ze střechy. Tuto vodu lze dále použít na zalévání zahrady.

provozní náklady

Domy jsou navrženy s extrémně nízkou spotřebou tepla. Spotřeba tepla na vytápění dosahuje pouhých 2596kWh ročně u prostředního domu a 3338 kWh v případě krajního domu.

Fotovoltaická elektrána pokrývá 41% celkové spotřeby energie na vytápění, ohřev vody a větrání.

Celkem za rok vyrobí 3900kWh energie. Níže v grafu jsou sloupce potřeby elektřiny v domě a žlutě energie vyrobená z panelů a šedě dodaná ze sítě. Je vidět, že od dubna do srpna není potřeba dodávat žádnou energii ze sítě a jste zcela soběstační.

Fotovoltaická elektrána pokrývá 41% celkové spotřeby energie na vytápění, ohřev vody a větrání.

Celkem za rok vyrobí 3900kWh energie. Níže v grafu jsou sloupce potřeby elektřiny v domě a žlutě energie vyrobená z panelů a šedě dodaná ze sítě. Je vidět, že od dubna do srpna není potřeba dodávat žádnou energii ze sítě a jste zcela soběstační.

ZAJÍMÁ VÁS VÍCE INFORMACÍ?
KONTAKTUJTE NÁS.

  Ing. Petr Čírtek
  péče o zákazníky

  +420 723 473 357
  cirtek@svobodapartneri.cz

  Bc. Marek Svoboda
  hypoteční specialista

  +420 777 346 813
  svoboda@svobodapartneri.cz